LISTA 10 FILMÓW PRZYGODOWYCH NA NIEDZIELNE WIECZORY

Dziś przedstawiam Wam moją topową listę filmów przygodowych. Nie zabraknie w nich humoru, atrakcyjnych bohaterów i szybkiej akcji. CZAS START!

1# Skarb Narodów (2004/2007)

3577208c9a87098f16d2f5498aaf.1000

Ben Gates trafia na trop największego skarbu w dziejach ludzkości. W roli głównej Nicolas Cage i towarzysząca mu Diana Kruger. Z szacunkiem do gwiazd, moją uwagę zwróciła postać Rileya, granego przez Justina Bartha. TAK, TAK, TAK. Zaśmiewałam się.

2# Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa (2005)

Opowiesci-z-Narnii-Lew-Czarownica-i-Stara-Szafa_ZuuW07s

Stara szafa i tajemnicze przejście do czarodziejskiej krainy. Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile mi zajęło przeszukanie podobnych drzwi u siebie w domu… wszystko na nic. Narnia pobudziła we mnie zapędy przygodowe i nauczyła współpracy. Oprócz tego w jasny i przejrzysty sposób ukazała miłość pomiędzy rodzeństwem, która nie zawsze bywa kolorowa. Film zasługuje na dodatkowe plusy za efekty specjalne, tła i postaci kostiumowe. Dla mnie bomba!

3# W pustyni i w puszczy (2001)

3e7ktkpTURBXy9iODM4MjU2MjVkMDIyNDg4MWFkNTM3MTMyZWYxMTQxNS5qcGeRkwIAzQHk

Chociaż książka była dla mnie męczarnią, film obejrzałam z przyjemnością. Jest to jednak taki rodzaj produkcji, który ogląda się raz i tylko jeden raz. Z pewnością winna jest tu wolna akcja i słabe dialogi. Zaliczam go jednak do mej listy, bo kojarzy mi się z czymś niepowtarzalnie ważnym w historii edukacji i z pewnością będę nim męczyła przyszłe pokolenia (HAHA!)

4# Lara Croft: Tomb Raider (2001-2003)

tomb_rider

Przyznać się teraz bez bicia, która z was – moje drogie Panie – nie chciała po obejrzeniu tego filmu przyodziać stroju Lary i skopać kilka przystojnych tyłków? 

5# Robin Hood: Książę złodziei (1991)

RobinHoodPrinceofThieves-Still1

Pierwszym plusem tego filmu jest występ męskiego odpowiednika Jolie, czyli Robina Hooda w roli Kevina Costnera. I na tym właściwie mogłabym skończyć, bo to dla niego siedzę przed ekranem ponad 2 godziny. Idąc jednak dalej nie można zapomnieć o innych aktorach biorących udział w tworzeniu historii: Morgan Freeman, Alan Rickman czy Sean Connery. Przeraża mnie fakt, że dziś tak dużo jest „bohaterów”, którzy mylą sens historii, okradając przy tym biednych a zwracając bogatym.

6# Bibliotekarz (2004-2008)

17846_1

Noah Wyle wcielający się w postać bibliotekarza Flynna, wyobrażał sobie swoją przyszłą pracę trochę inaczej niż okazało się to w rzeczywistości. Z pozoru ułożony i spokojny mężczyzna zamienić się musi w odważnego i śmiałego obrońce skarbów biblioteki. Jego mentorem jest Judson, w tej roli Bob Newhart. Całość historii wypada dość komicznie w dobrym tego słowa znaczeniu. Jak już wspomniałam, lubię przygodówki z mocnym humorystycznym akcentem. Najlepszą według mnie częścią jest „Klątwa kielicha” z przepiękną Staną Katic.

7# Piraci z Karaibów (2003-2017)

H0NktkpTURBXy9iMzhjZTYyZjI5MTA4MmFjYjMzZTY0YmMxZmJhZGUyNy5qcGeSlQMBAM0Cbs0BXpMFzQMgzQHC

To już kolejny film gdzie główny bohater na pozór nie błyszczy inteligencją. Jednak każdy fan Jacka Sparrowa wie, że jego kapitan ma w swoim zanadrzu wiele do zaoferowania. Nie potrafię określić, która część zrobiła na mnie największe wrażenie. Z pewnością ogromnym atutem tej produkcji jest muzyka Hansa Zimmera. Moja ukochana nuta to: „One Day”. 

8# Legenda Zorro (2005)

1200x791_lb9bjb

Przystojny wybawiciel w czarnej szacie i przepiękna hiszpanka. Do tego kompan na każde skinienie – Tornado i przyjaciel chroniący go przed wielką tajemnicą. Kultowy film z niezastąpionym Banderasem i Jones. Dla mnie ulubioną sceną jest walka płci, zakończona namiętnym pocałunkiem. Ktoś widział? 

9# Sherlock Holmes (2009-2016)

sherlock3

Kto nie oglądał Sherlocka ten lama. Po prostu. 

10# Książę Persji: Piaski czasu (2010)

399617_princ-persii_peski-vremeni_dzhejk_1680x1050_www.Gde-Fon.com

Dastan, przybrany syn króla Persji, zostaje wrobiony w morderstwo swojego ojca. Wraz z niepokorną księżniczką Taminą wyrusza w podróż, aby dowieść swojej niewinności. Opis filmu nie podejmuje najważniejszego, czyli działania magicznego  noża, który jak nikt inny potrafi igrać z czasem. W całej produkcji jest więcej efektów specjalnych niż dialogów, nie stanowi to jednak problemu. Zdecydowanym plusem jest szybko zmieniająca się akcja i ironiczne wstawki głównego bohatera.

  1 comment for “LISTA 10 FILMÓW PRZYGODOWYCH NA NIEDZIELNE WIECZORY

  1. 31 sierpnia 2017 o 14:28

    Zgadzam się z autorem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *